Nasi wykładowcy
Wybrane notki biograficzne:
Profesor Norman Wright - Dziekan Woodbury School of Business, Specjalista od Przywództwa w IT, strategicznego pozycjonowania oraz zarządzania międzynarodowego. Członek rad naukowych oraz redakcyjnych czasopism. Autor licznych publikacji.
Profesor Kent Millington - Dyrektor Komercjalizacji Technologii w Utah Valley University, Ekspert w zarządzaniu i budowaniu nowych przedsięwzięć. Wcześniej był konsultantem firmy i prezesem IP Development Professionals, firmy specjalizującej się w ocenie i komercjalizacji własności intelektualnej. Były prezes i dyrektor generalny AccessData Corp, firmy wiodącej w produkcji oprogramowania. Ma ponad 35 lat doświadczenia w zakresie zarządzania i budowania nowych przedsięwzięć. Od 1997-2004 odegrał kluczową rolę w rozwoju Verio, jednej z największych firm internetowych. Wcześniej pracował w EG & G jako dyrektor rozwoju biznesu w jednym z największych krajowych laboratoriów w Stanach Zjednoczonych, gdzie był odpowiedzialny za ocenę dziesiątki technologii i zarządzania funkcjami transferu technologii.
Profesor Jonathan Westover - Profesor Zarządzania w Woodbury School of Business w Utah Valley University. Jest także konsultantem w obszarze rozwóju zasobów ludzkich i zarządzania wydajnością. Jego pasją jest nauczanie, uwielbia prowadzić badania naukowe, jak również pisać różne artykuły akademickie oraz angażować się w twórcze projekty. Dodatkowo jest także zaangażowany w różne zadania i działalności na uczelni, jak i poza nią. Specjalizuje się w międzynarodowym strategicznym zarządzaniu zasobami ludzkimi, Międzynarodową ekonomią polityczną oraz zachowanie organizacyjne i przywództwo.
Profesor David McArthur - Przewodniczący Wydziału Zarządzania w Woodbury School of Business w Utah Valley University. Posiada tytuł doktora z University of South Carolina. Członek Akademii Biznesu Międzynarodowego, Akademii Zarządzania, oraz członek założyciel międzynarodowego stowarzyszenia chińskich badań naukowych. Specjalizuje się w transferze technologii, negocjacjach oraz obszarze strategii biznesowych. Autor licznych publikacji.

Profesor Jeff Peterson - Profesor zarządzania biznesem w Utah Valley University. Prowadził badania dotyczące analizy zachowania organizacji i uzyskał tytuł doktora w Foster School of Business (University of Washington). Jego główny obszar zainteresowań naukowych dotyczy głównie sprawiedliwości organizacyjnej, skutecznego zarządzania zespołem oraz przywództwa.
Profesor Jennifer Schulz – Profesor wydziału Zarządzania zasobami ludzkimi w Woodbury School of Business - Utah Valley University. Posiada ponad 20 lat doświadczenia w nauczaniu zespołowym w szkolnictwie wyższym oraz biznesie. Zajmowała wiodącą pozycję w obszarze zasobów ludzkich, sprzedaży, marketingu oraz zarządzania kadrą wyższego szczebla. W szczególności w przywództwie strategicznym firm oraz podejmowaniu decyzji na poziomie vice-Prezesa firmy. W latach 2013-2014 była członkiem programu w Midwest Academy of Management, a następnie prezesem w latach 2014-2015. Profesor Schulz jest członkiem redakcji w Organization Management Journal, a także członkiem reprezentującym w latach 2016-2018 Academy of Management, Management Education Division. Jest również certyfikowanym coachem - Gallup-Certified Strengths Coach.

Profesor Jacek Koronacki - Dyrektor Instytutu Podstaw Informatyki PAN jest autorytetem w dziedzinie analizy statystycznej i uczenia maszynowego. Jego zainteresowania obejmują zastosowania tych metod, zwłaszcza w bioinformatyce oraz w obszarze statystycznego sterowania procesami. Jest autorem ponad 60 publikacji naukowych, w tym 6 książek. Wykłada lub wykładał w PAN, na Politechnice Warszawskiej i innych uczelniach w Polsce, w USA, Australii i Argentynie. Kierował firmą statystyczną wprowadzającą nowoczesne metody poprawy jakości w przedsiębiorstwach. Jako kierownik zespołu statystyków w firmie międzynarodowej wpółodpowiadał za budowę systemów wspomagania decyzji w Bank of America, Ford Motor Co., PKN Orlen i innych organizacjach
Profesor Andrzej Blikle - profesor w Instytucie Podstaw Informatyki PAN, członek Europejskiej Akademii Nauk (Akademia Europea) członek honorowy i były prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego. W latach 1990-2010 prezes zarządu A. Blikle Sp. z o.o., dziś członek rady nadzorczej. Członek blisko 30 organizacji w tym Komitetu Mazowieckiej Nagrody Jakości, Rady Języka Polskiego PAN i Rady Fundacji FOR. Prezes stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych i przewodniczący Rady Centrum im. Adama Smitha. „Człowiek Jakości Roku 2010” przyznany przez Kongres polskich Menedżerów Jakości ISO POLAND 2011. Prowadzi własną firmę doradczą.
Dr Piotr Kotelnicki - CEO. Prezes Zarząd CRM S.A., Akredytowany trener wiodący MSP®. Akredytowany trener MoP®. Absolwent SGPiS - Wydziałów Handlu Zagranicznego i Ekonomiczno-Społecznego. Studia pomagisterskie w zakresie integracji europejskiej w Europa Institute na Uniwersytecie w Amsterdamie. Doktorat z Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych. Podoktorskie stypendium Fulbright-Hays w School of Business Administration na Uniwersytecie Michigan. Stypendysta Salzburg Seminar. Wiceprezes pierwszej kadencji Polish Business and Industry Advisory Commitee to the OECD. Członek Zarządu Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej - Forum. Organizator i prezes Międzynarodowej Szkoły Handlu w Ryni. Dyrektor Management Resource Centre - ICL Poland. Obecnie prezes zarządu, dyrektor generalny w CRM S.A. Akredytowany trener w zakresie Zarządzania Programami (MSP) oraz P3O®.
Dr Dorota Raben w 1991 roku związała się z logistyką, której poświęciła całe swoje życie zawodowe do dnia dzisiejszego – począwszy od uruchomienia centrum magazynowego w Poznaniu dla przedstawicielstwa firmy „Herlitz”, poprzez współtworzenie i rozwijanie rodzinnej firmy logistycznej „Raben”, po pracę dla „Royal Frans Maas Group”, „Gefco”, czy „FM Logistic”. Praca zawodowa była związana z poznawaniem logistyki na całym świecie, zatem dużą część swojego życia spędziła w tzw. podróży. Swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym dzieli się prowadząc zajęcia i wykłady z zarządzania logistyką oraz budowania strategii firm na studiach podyplomowych, MBA. Posiada certyfikat Trenera Organizacji – Brian Tracy International. Od 15 lipca 2013 roku do 2016 r. pełniła funkcję Prezesa Zarządu - Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A.
Magdalena Poradzka - jest praktykiem HR z prawie 20letnim doświadczeniem w obszarze w obszarze Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Pracuje na stanowisku Zastępcy Dyrektora ds. Rozwoju Kadry Zarządzającej w EDF Polska S.A. od 2010r. i odpowiada za rozwój kadry zarządzającej, identyfikację talentów, programy rozwojowe, coaching, mentoring, procesy planowania sukcesji oraz za procesy rekrutacyjne. Jest certyfikowanym coachem ACC (Associate Certified Coach), członkiem ICF oraz PSZK. Jej wcześniejsze doświadczenia zawodowe związane są z pracą w międzynarodowych koncernach takich jak Nestlé Polska S.A., Grupa Żywiec oraz Avon Operations. W swojej karierze zawodowej odpowiadała za budowę struktur organizacyjnych, prowadziła procesy rekrutacji na stanowiska eksperckie i menedżerskie, tworzyła systemy wynagrodzeń oraz premiowe, zarządzała procesami restrukturyzacji, prowadziła projekty w obszarze HR (np. centralizacja funkcji HR, e-HR, sprzedaż części przedsiębiorstwa) oraz odpowiadała za budowę regulacji w obszarze HR. Ma również szerokie doświadczenie negocjacyjne.
Mateusz Stefański - ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu IT oraz realizacji projektów w największych firmach polskich i międzynarodowych. Brał udział w budowaniu strategii i codziennym zarządzaniu operacyjnym, projektami w obszarach informatyki, reorganizacji procesów biznesowych, outsourcingu, księgowości, telekomunikacji, obsługi klienta. Odpowiadał za cyfrową transformację, integrację, konsolidowanie, centralizację oraz wdrożenie skomplikowanych rozwiązań organizacyjnych, procesowych oraz systemowych. Zarządzał rozwojem rozwiązań teleinformatycznymi dla biznesu (ITSM, SAP, Oracle, CRM, Biling, Zarzadzanie Majatkiem). Ma doświadczenie w tworzeniu i dopasowaniu do strategii firmy rozwiązań IT (Ład Korporacyjny, Architektury, Cyfryzacji) i doboru właściwego portfela projektowego obejmującego zarówno rozwój systemów biznesowych jak i odpowiedniej infrastruktury teleinformatycznej. Ma doświadczenie w takich sektorach gospodarki, jak: energetycznym, telekomunikacyjnym, handlu detalicznym, przemyśle olejowym, paliwowym oraz gazowym. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Master of Business Administration z Zarządzania Strategicznego, Thames Valley University of London. Posiada certyfikaty: Change Management Process (Prosci), TOGAF 9 Certified (The Open Group), Manager’s Certificate in IT Service Management (ITIL), Associate Certificate in Project Management (PMI), Microsoft Certified System Engineer (MCSE).
Robert Pająk – CISSP, CRISC, NGSEC CERT, AMBCI, CEH. Aktualnie zajmuje stanowisko Security Compliance Manager w dziale bezpieczeństwa firmy Akamai. Kieruje zespołem odpowiedzialnym za zarządzanie wymaganiami zgodności w obszarze bezpieczeństwa teleinformatycznego (information security compliance). Prowadzi globalne programy demonstrujące w jaki sposób Akamai spełnia najwyższe standardy ochrony informacji. Wcześniej pełnił różnorakie funkcje w dziedzinie bezpieczeństwa i ochrony danych - w szczególności Head of Security w Future Simple Inc. (Base) – spółce z siedzibą w Dolinie Krzemowej, tworzącej innowacyjne oprogramowanie. Przed dołączeniem do Base, zajmował stanowisko Head of Information Security dla regionu EMEA w firmie Herbalife. Przez ponad 14 lat pełnił także funkcję CSO w INTERIA.PL (oraz ABI w Grupie RMF) – odpowiadając za obszary: bezpieczeństwa, zgodności (compliance), oraz prywatności w jednym z największych polskich portali. Założyciel lub współzałożyciel oraz członek komisji rewizyjnych rozmaitych polskich oddziałów organizacji i stowarzyszeń zajmujących się problematyką cybersecuriy, w szczególności: OWASP/ISACA/ISSA. W ramach pracy w portalu INTERIA.PL zbudował także i prowadził zespół R&D. Pasjonat bezpieczeństwa i technologii.